Skip to content

Pakiet porodowy

Pakiet porodowy

Będę z Tobą podczas ciaży, porodu i połogu

Chcesz czuć się w ciąży dobrze zaopiekowana? Mieć kogoś do kogo możesz w każdej chwili napisać jeśli pojawią się wątpliwości? Kogoś kto przygotuje Cię do narodzin i pomoże Ci zrozumieć czym jest dla ciebie dobry poród? No i najważniejsze – kogoś, kto będzie Ci towarzyszył przy porodzie, tłumaczył co się dzieje, pomagał radzić sobie ze skurczami, masował, wachlował, dodawał otuchy i wspierał no matter what? W takim razie potrzebujesz DOULI!

Standardowy pakiet porodowy wygląda następująco:

W ciąży spotkam się z Tobą minimum trzykrotnie. Najpierw na spotkaniu zapoznawczym po którym zdecydujesz czy chcesz nawiązać współpracę. Jeśli tak, to w ustalonych terminach przyjadę do Ciebie do domu, żeby przeprowadzić dwa spotkania informacyjno-wspierające dostosowane do Twoich potrzeb. Opowiem Ci jak wygląda poród, wypróbujemy pozycje porodowe, porozmawiamy o sposobach łagodzenia bólu, wspólnie stworzymy plan porodu. To tylko namiastka tematów, które poruszymy. Dowiesz się, że dobry poród jest możliwy. Ja dzielę się wiedzą, Ty wybierasz jaką wizję porodu chcesz realizować. Pamiętaj, że nie oceniam twoich decyzji. Przekazuję Ci rzetelne informacje i wspieram w Twoich wyborach. 

Jeśli partner bierze udział w zajęciach to program jest dostosowany także do niego. Gdy pomiędzy spotkaniami coś się dzieje, pojawiają się jakieś pytania to zawsze możesz do mnie napisać lub zadzwonić. Jesteś w kolejnej ciąży? Program zajęć zostanie zmodyfikowany dostosowany Twoich potrzeb.

GOTOWOŚĆ PORODOWA

Następnym etapem jest okres mojej “gotowości porodowej”. To czas 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po wyznaczonej dacie porodu. Wtedy jestem dostępna dla Ciebie 24h bo nigdy nie wiadomo kiedy poród się rozpocznie. Możesz zadzwonić do mnie o każdej porze (w nocy również) jeśli podejrzewasz, że poród się zaczyna. Wspólnie zastanowimy się czy to już, czy to tylko skurcze przepowiadające. W zależności od tego, jaką formę wsparcia wybierzesz mogę towarzyszyć Ci już w domu na wczesnym etapie porodu lub pojawić się dopiero w szpitalu.

PORÓD 

Zatem zaczęło się – rodzisz. Teoretycznie zostałaś już przygotowana na to, co Cię czeka. Teraz czas doświadczyć tego na własnej skórze. Będę Ci w tym towarzyszyć. Będę pomagać radzić sobie ze skurczami, znajować wygodne pozycje. W zależności od przebiegu porodu zachęcę Cię do aktywności fizycznej lub pomogę się zrelaksować (np. poprzez masaż). Będę chciała stworzyć dobrą atmosferę wokół porodu. Wszystko po to żebyś czuła się bezpieczna i dobrze zaopiekowana. Wspólnie będziemy starać się realizować Twój plan porodu. Jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy modyfikować i na bieżąco dostosowywać go do przebiegu porodu.

POŁÓG

Odwiedzę Cię także po porodzie. Spotkanie będzie zależało od Twoich potrzeb. Porozmawiamy o czwartym trymestrze, o tym czego możesz się spodziewać w najbliższym czasie. Być może będziesz potrzebowała wsparcia w karmieniu piersią, może pojawią się jakieś pytania odnośnie noworodka. Z każdą parą to spotkanie przebiega zupełnie inaczej. Połóg to wymagający czas i dobrze mieć kogoś kto będzie nas wspierał. W czasie połogu mogę dodatkowo zaoferować pomoc przy posprzątaniu domu, zakupach, opiece nad satrszym dzieckiem etc. Ale o wszystkich opcjach i możliwościach możemy szczegółowo porozmawiać w czasie spotkania zapoznawczego.

DOJAZD: Stacjonarne działam na terenie Reykjavíku i okolic, a także w obrębie Suðurland (porody w szpitalu w Selfoss)

Jesteś zainteresowana?