Skip to content

Indywidualne zajęcia

Indywidualne przygotowanie do porodu, to coś więcej niż szkoła rodzenia.

Każda z nas ma inny pomysł na poród. Nasze ciąże przebiegają inaczej, mamy różne priorytety. Dlatego właśnie indywidualne podejście jest największą zaletą moich zajęć. Mamy dużo opcji i możliwości. Poród: naturalny, w znieczuleniu, przez cesarskie cięcie,  w wodzie, w szpitalu, domowy, z partnerem, z doulą, poród bliźniąt, pierwszego dziecka, kolejnego dziecka, poród w ciąży wysokiego ryzyka, niskiego ryzyka itd… Zatem czy chciałabyś takiego przygotowania z indywidualnym podejściem, nastawionym tylko na Twoje potrzeby?

Dzięki zajęciom:

Zajęcia bazują na programie, który w razie potrzeby, indywidualnie modyfikuje i dostosowuje do Twoich potrzeb.

Program  powstał na bazie pracy indywidualnej z parami, towarzyszenia przy porodach, prowadzenia warsztatów, zajęć grupowych oraz konsultacji online. Efekt rozmów, słuchania, wspierania, udziału w szkoleniach.

Pierwsze spotkanie odbywa się online. Dzięki takiemu rozwiązaniu godziny są bardziej elastyczne, łatwiej będzie nam znaleźć także elastyczny termin. Nie będzie to suchy wykład, czy gotowe nagranie. Będziesz mogła mi zadawać pytania na bieżąco, a wizualizacje pomogą Ci lepiej zapamiętać i przyswoić materiał. To świetny wstęp do zajęć praktycznych. 

Na drugim spotkaniu będziesz mogła poćwiczyć m.in. pozycje porodowe czy świadomy oddech. Pokażę Ci także gadżety, które pomagają w łagodzeniu bólu. Plan porodu, wstęp do połogu oraz karmienie piersią,  to kolejne ważne tematy. Te zajęcia, to spora dawka teoretyczno-praktycznej wiedzy. Przeznaczamy na nie około 2,5 godziny. Tym razem spotkamy się u Ciebie w domu.

To co odróżnia zajęcia grupowe od indywidualnych jest właśnie –  dodatkowe przygotowanie do połogu i karmienia piersią. Jeśli chcesz przygotować się do porodu i karmienia piersią w ramach zajęć w Fæðingarheimili Reykjavíkur musisz wziąć udział w dwóch osobnych kursach. Wiem, że nie każda z Was dysponuje taką ilością czasu więc w ramach indywidualnego przygotowania do porodu otrzymujesz dawkę skondensowanej, najważniejszej wiedzy dot. porodu, połogu i karmienia. 

Jeśli tata bierze udział w zajęciach to program jest dostosowany także do niego. Omówimy m.in. najczęstsze obawy ojców, a także rolę ich wsparcia w porodzie i połogu. Często w trakcie zajęć widzę ulgę na twarzach partnerów. Mężczyźni chcą mieć wiedzę i kompetencje na temat porodu, tego co będzie się działo i tę wiedzę dostają. A im lepiej rozumieją działanie mechanizmów i fizjologii, tym lepiej wspierają swoje partnerki. 

To co najbardziej cenią sobie moje kursantki to kontakt pomiędzy zajęciami, przed porodem i po porodzie. Oferuję Ci moje wsparcie online. Możesz do mnie napisać w razie wątpliwości. Może będziesz się zastanawiać czy to już poród? Może dowiesz się, że konieczna jest indukcja? Pytań może być wiele. Podpowiem co możesz zrobić, żeby zadbać o swój komfort.

Połóg to także wymagający czas w którym pojawia się wiele pytań. Czasem pojawiają się trudności w karmieniu piersią, czy dopada nas baby blues. Dlatego będę dla Ciebie dostępna również przez 2 tygodnie po porodzie.

Zobaczysz również jak w prosty sposób, możesz się zrelaksować dzięki masażowi. Jak możesz go wykorzystać na początku porodu, a także jeszcze w ciąży. Pokażę Twojemu partnerowi jak za pomocą kilku prostych ruchów może pomóc Ci się wyciszyć i zmniejszyć odczuwanie bólu. To także niezwykle odprężające!

Koszt pakietu indywidualnego to: 55 000 ISK

Otrzymasz:

Dojazd

Stacjonarne działam w obrębie Suðurland (Selfoss i okolioce). Dojeżdżam także do Reykjavíku, Keflavíku i okolic.

Cennik dojazdu:

Zajęcia mogą się także odbyć całkowicie online

Jesteś zainteresowana?

Informator

Zapisz się do mailowego informatora
"Rodzę na Islandii"

.