Skip to content

Poznajmy się

Paulina Kołtan - Janowska

Cześć! Mam na imię Paulina. Przygotowuję i pomagam doświadczać dobrych porodów.

Paulina KJ

Jestem doulą, instruktorką aktywnej szkoły rodzenia oraz edukatorką okołoporodową. Przygotowuję i pomagam doświadczać dobrych porodów. Wierzę, że poród może być pięknym i satysfakcjonującym przeżyciem jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy. Chcę sprawić, aby kobiety uwierzyły, że poród nie musi kojarzyć się ze strachem, bólem i cierpieniem. Pragnę odczarować poród i pokazywać go w pozytywnym świetle.

Mieszkam na Islandii prawie 6 lat. Kiedy zaszłam w ciążę trudno było mi się odnaleźć w islandzkim systemie opieki okołoporodowej. Nie byłam zadowolona z ilości badań, nie wiedziałam gdzie szukać pomocy i wsparcia. 

Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Zostałam mamą, potem doulą, a następnie instruktorką szkoły rodzenia i nadal systematycznie się szkolę. Zrozumiałam i zaufałam islandzkiemu położnictwu. Zakochałam się w porodach. Postanowiłam wspierać kobiety, żeby nie czuły się tak zagubione, jak wtedy ja.

Wierzę, że mamy moc zmiany. Chciałabym, aby moja córka i jej pokolenie postrzegło poród w dobrym świetle. Im więcej kobiet doświadczy dobrych porodów, tym większa szansa, że ich dzieci przestaną się bać rodzenia.

Dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z kobietami w ciąży, a także ich partnerami. Prowadzę zajęcia indywidualne, warsztaty, konsultacje online oraz towarzyszę przy porodach. Pomagam zrozumieć czym jest dobry poród. Dla każdej z nas oznacza to coś zupełnie innego. Stworzyłam Dobry Poród, aby dać Wam możliwość wyboru i świadomego przygotowania. Ja dzielę się wiedzą, Ty wybierasz jaką wizję porodu chcesz realizować. Pamiętaj, że nie oceniam twoich decyzji. Przekazuję Ci rzetelne informacje i wspieram w Twoich wyborach.

A tak prywatnie?

Kocham czytać i podróżować

Od 3lat stawiam sobie wyzwanie czytelnicze – 52 książki w rok i udaje mi się je realizować. Sięgam po fantasy, książki obyczajowe czy beletrystykę. Lubię książki, które wnoszą coś w moje życie, rozwijają, dają do myślenia. Czytam też  dużo literatury okołoporodowej oraz parentingowej dzięki czemu jestem na bieżąco z najnowszymi doniesieniami. Przeprowadzka na Islandię totalnie odmieniła moja życie. W pewnym sensie to moja podróż poślubna, która trwa do dziś. Jestem zakochana w islandzkim wiejskim życiu, nie tęsknię za miastem. Lubię podróżować i zwiedzać (jestem ex pilotką wycieczek) oraz spędzać czas blisko natury. Kocham wodę i słońce. Nie pogardzę dobrym serialem, ale nie lubię oglądać filmów. 

Szkolenia

2017
Doula – Stowarzyszenie Doula w Polsce
2017
2018
Pierwsza pomoc dzieciom – Fundacja Macierzanka
2018
2019
Instruktorka aktywnej szkoły rodzenia – Fundacja Rodzić po Ludzku
2019
2019
Masaż szalem Rebozo - Hönd í Hönd
2019
2020
Instruktorka porodu w głębokim relaksie - Hypnobirthing Poland
2020
2020
Wsparcie rodziny po stracie i w trudnej sytuacji położniczej - Fundacja Ernesta
2020